926781-01-28-EU
Mfr.Part #
926781-01-28-EU
Description
CONN HDR 28POS 0.1 STACK T/H
Length :
31.623mm
Length - Overall Pin :
1.245 31.623mm
Length - Post (Mating) :
0.100 2.540mm
Length - Stack Height :
0.600 15.240mm
Number of Positions :
28
Length - Tail :
0.545 13.843mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Datasheets
926781-01-28-EU
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 28 Positions Black