926781-01-17-EU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
926781-01-17-EU
Manufacturer
3M
Description
CONN HDR 17POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
3M
Product Category :
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Number of Rows :
1
Factory Lead Time :
3 Weeks
Length - Tail :
0.545 13.843mm
Length - Overall Pin :
1.245 31.623mm
Length :
31.623mm
Length - Post (Mating) :
0.100 2.540mm
Mount :
Through Hole
Gender :
Male
Published :
Pitch :
0.100 2.54mm
Mounting Type :
Through Hole
Termination :
Solder
Number of Positions :
17
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0μin 0.25μm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length - Stack Height :
0.600 15.240mm
Series :
929
Packaging :
Bulk
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Color :
Black
Datasheets
926781-01-17-EU
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 17 Positions Black