926581-01-29-EU
Mfr.Part #
926581-01-29-EU
Description
CONN HDR 29POS 0.1 STACK T/H
Length - Tail :
0.465 11.800mm
Length :
24.511mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Post (Mating) :
0.100 2.540mm
Length - Overall Pin :
0.965 24.500mm
Number of Positions :
29
Length - Stack Height :
0.400 10.160mm
Datasheets
926581-01-29-EU
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 29 Positions Black