926101-01-35-EU
Mfr.Part #
926101-01-35-EU
Description
CONN HDR 35POS 0.1 STACK T/H
Length - Post (Mating) :
0.100 2.540mm
Length - Stack Height :
0.900 22.860mm
Length - Overall Pin :
1.350 34.290mm
Length - Tail :
0.350 8.900mm
Length :
34.29mm
Number of Positions :
35
Pitch :
0.100 2.54mm
Datasheets
926101-01-35-EU
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 35 Positions Black