926101-01-34-EU
Mfr.Part #
926101-01-34-EU
Description
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
Length - Post (Mating) :
0.100 2.540mm
Number of Positions :
34
Length :
34.29mm
Length - Overall Pin :
1.350 34.290mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Stack Height :
0.900 22.860mm
Length - Tail :
0.350 8.900mm
Datasheets
926101-01-34-EU
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 34 Positions Black