926101-01-30-EU
Mfr.Part #
926101-01-30-EU
Description
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Length - Tail :
0.350 8.900mm
Length :
34.29mm
Length - Overall Pin :
1.350 34.290mm
Length - Stack Height :
0.900 22.860mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Post (Mating) :
0.100 2.540mm
Number of Positions :
30
Datasheets
926101-01-30-EU
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 30 Positions Black