924217-32-36-I
Mfr.Part #
924217-32-36-I
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
Through Hole
Contact Plating :
Gold
Length :
24.892mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Number of Positions :
36
Length - Post (Mating) :
0.240 6.100mm
Length - Stack Height :
0.630 16.000mm
Length - Overall Pin :
0.980 24.892mm
Length - Tail :
0.110 2.800mm
Datasheets
924217-32-36-I
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 36 Positions Black