924217-32-12-EU
Mfr.Part #
924217-32-12-EU
Description
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
Length - Stack Height :
0.630 16.000mm
Length - Overall Pin :
0.980 24.892mm
Length :
24.892mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Post (Mating) :
0.240 6.100mm
Length - Tail :
0.110 2.800mm
Number of Positions :
12
Datasheets
924217-32-12-EU
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 12 Positions Black