924217-28-31-I
Mfr.Part #
924217-28-31-I
Description
CONN HDR 31POS 0.1 STACK T/H
Length - Tail :
0.110 2.800mm
Contact Plating :
Gold
Length - Post (Mating) :
0.235 5.969mm
Number of Positions :
31
Length :
21.463mm
Length - Stack Height :
0.500 12.700mm
Number of Rows :
1
Length - Overall Pin :
0.845 21.463mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Datasheets
924217-28-31-I
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 31 Positions Black