9202-12-00TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9202-12-00TR
Manufacturer
Coto Technology
Description
RELAY RF SPST-NO 500MA 12V
Manufacturer :
Coto Technology
Product Category :
High Frequency (RF) Relays
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Coil Current :
18.5mA
Throw Configuration :
SPST
Release Time :
0.1ms
Series :
Feature :
Sealed - Hermetically
Relay Type :
RF
Coil Voltage (DC) :
12V
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Published :
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Coil Type :
Non Latching
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
Gull wing
Contact Rating (Current) :
500mA
Termination Style :
Gull wing
Mounting Type :
Surface Mount
Must Operate Voltage :
9VDC
Coil Voltage :
12VDC
Coil Resistance :
650Ohm
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
20 Weeks
Switching Voltage :
200VAC 200VDC -Max
Must Release Voltage :
1VDC