90E36ERGI8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
90E36ERGI8
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
48-TQFP
Datasheet
Download
Description
IC ENERGY POLYPH METER 48-TQFP
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Energy Metering
Mounting Type :
Surface Mount
Meter Type :
3 Phase
Current - Supply :
25mA
Input Impedance :
50kOhm 80kOhm 120kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
2.8V~3.6V
Package / Case :
48-TQFP
Voltage - I/O Low :
0.4V 0.8V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Voltage - I/O High :
2.8V 3.6V
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Obsolete
Base Product Number :
90E36
Series :
Base Part Number :
90E36
Measurement Error :
0.5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
48-TQFP (7x7)
Operating Temperature :
-40°C~85°C