90E36AERGI8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
90E36AERGI8
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
TQFP
Datasheet
Download
Description
IC ENERGY POLYPH METER 48-TQFP
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Energy Metering
Package / Case :
TQFP
Mount :
Surface Mount
Number of Pins :
48
Min Supply Voltage :
2.8V
Operating Supply Current :
23mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Supply Voltage :
3.6V