8P26000003
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
8P26000003
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ SNWV
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
26MHz
Base Resonator :
Crystal
Type :
TCXO
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
2mA
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Frequency Stability :
±2PPM
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Voltage - Supply :
1.8V