8N4QV01FG-0075CDI
Mfr.Part #
8N4QV01FG-0075CDI
Package / Case
10-CLCC
Programmable Timers and Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
FemtoClock® NG
Voltage - Supply :
2.375V~2.625V
Package / Case :
10-CLCC
Frequency :
150MHz 75MHz 150MHz 75MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply :
155mA
Type :
VCXO
Packaging :
Tray
Supplier Device Package :
10-CLCC (7x5)
Datasheets
8N4QV01FG-0075CDI
Intersil (Renesas Electronics Corporation) 8N4QV01FG-0075CDI
8N4QV01FG-0075CDI Features
8N4QV01FG-0075CDI Applications
  • Texas Instruments
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
  • Texas Instruments
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
    IC OSC PROG TIMER 100KHZ 14SOIC
  • Nexperia
    IC OSC PROG TIMER 36MHZ 14SOIC