8N3QV01EG-0036CDI8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
8N3QV01EG-0036CDI8
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
CLCC
Datasheet
Download
Description
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC
Manufacturer :
Product Category :
Programmable Timers and Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Pins :
10
Frequency Stability :
50 PPM
HTS Code :
Max Operating Temperature :
85°C
Package / Case :
CLCC
Packaging :
Tape and Reel
Operating Supply Current :
150mA
Frequency :
312.5MHz
Published :
Oscillator Type :
LVPECL
Operating Supply Voltage :
3.3V
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-40°C
Radiation Hardening :
No
Frequency Tolerance :
0.001%
ECCN Code :
EAR99
Intersil (Renesas Electronics Corporation) 8N3QV01EG-0036CDI8
8N3QV01EG-0036CDI8 Features
  • High Stability: Maintains a stable frequency output even under varying environmental conditions.
8N3QV01EG-0036CDI8 Applications
  • Satellite Communications: Offers precise timing solutions necessary for satellite transponders.
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAPACITOR CERM
    TVS DIODE 21VWM 3MPAK
    TVS DIODE 3.5VWM 2SFP
    TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
    TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
Catalog related products
  • Texas Instruments
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
  • Texas Instruments
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
    IC OSC PROG TIMER 100KHZ 14SOIC
  • Nexperia
    IC OSC PROG TIMER 36MHZ 14SOIC