87-CBSU-24
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
87-CBSU-24
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Description
RF SHIELD 24" THROUGH HOLE
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
Ventilation :
Non-Vented
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Shield, 2-Piece
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
4 Weeks
Series :
80-CBS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height - Overall :
0.799 20.30mm
Width - Overall :
24.000 609.60mm
Datasheets
87-CBSU-24
Shield, 2-Piece 0.799 20.30mm 24.000 609.60mm Through Hole Non-Vented 80-CBS
87-CBSU-24 Overview
87-CBSU-24 Features
As a type of Shield, 2-Piece
Through Hole value
80-CBS
87-CBSU-24 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
87-CBSU-24 RF Shields applications.
  • Solar flares
  • Static electricity
  • Cosmic noise
  • Generators
  • Lightings
  • Rectifiers
  • Inverters
  • Satellites
  • Transmission
  • Cellphones
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC