863001018TLF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
863001018TLF
Manufacturer
Amphenol Communications Solutions
Description
CONN SCREWLOCK DSUB FEML M3/4-40
Stock
275
In Stock :
275
Manufacturer :
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Jackscrews
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length - Threaded Portion Below Head :
0.138 3.51mm
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Bulk
Published :
2016
Orientation :
Straight
Length - Below Head :
0.177 4.50mm
Thread Size :
4-40 Socket M3 Screw
Factory Lead Time :
12 Weeks
Accessory Type :
Jackscrew Socket
Mount :
Screw
Feature :
Hardware Included
Length :
9.1mm
Gender :
FEMALE
Height :
10.1mm