7V-16.384MAAJ-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7V-16.384MAAJ-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 16.3840MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
Series :
7V
Type :
MHz Crystal
Frequency Stability :
±30ppm
Height :
889μm
Tolerance :
0.003%
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Mode :
Fundamental
Factory Lead Time :
21 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
16.384MHz
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Load Capacitance :
18pF
Termination :
SMD/SMT
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm