7A-13.560MAAE-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7A-13.560MAAE-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 12PF SMD
Stock
176
In Stock :
176
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Load Capacitance :
12pF
Lead Free :
Contains Lead
Reach Compliance Code :
Unknown
Type :
MHz Crystal
Operating Mode :
Fundamental
Termination :
SMD/SMT
Height :
1.3462mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
2
Tolerance :
0.003%
Frequency Stability :
±30ppm
Series :
7A
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Frequency :
13.56MHz
Package / Case :
2-SMD, No Lead
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm