76-IST8-10C
Mfr.Part #
76-IST8-10C
Description
PVC INS SPADE TERM 8AWG 100BAG
Stock
1
In Stock :
1
Product Category :
Spade Connectors
Miscellaneous
Series :
Termination :
Crimp
Wire Size :
8 AWG
Copper
Package :
Bulk
Product Status :
Active
Package Quantity :
100
Features :
Insulated :
Yes (Pvc Insulated)
Color :
White
Width - Outer Edges :
0.394 (10.00mm)
RoHS :
Non-Compliant
Wire Gauge :
8 AWG
Mounting Type :
Length - Overall :
1.142 (29.00mm)