75KEMS10BFPD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
75KEMS10BFPD
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
KEM 75A 1S HIGH PER SP DELTA 520
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Line Filter Modules
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Termination Style :
Terminal Block
Frequency - Operating :
50/60Hz
Series :
KEM
Base Product Number :
75KEMS10
Configuration :
Single Stage
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Voltage - Rated AC :
520V
Approval Agency :
CSA, UL
Package :
Box
Mounting Type :
Chassis Mount
Current :
75 A
Applications :
Converter
Datasheets
75KEMS10BFPD
TE Connectivity Corcom Filters 75KEMS10BFPD
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH