7565N272J103LE
Mfr.Part #
7565N272J103LE
Description
CAP CER 2700PF 10KV C0G/NP0 RAD
Height Seated (Max) :
0.975 24.76mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.900Lx0.402W 22.86mmx10.20mm
Lead Spacing :
0.780 19.80mm
Capacitance :
2700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
10000V 10kV
Datasheets
7565N272J103LE
Knowles Precision 7565N272J103LE
2700pF 10000V 10kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.900Lx0.402W 22.86mmx10.20mm -55°C~125°C High Voltage Through Hole Radial
7565N272J103LE Overview
Programs on this device are of 0.900Lx0.402W 22.86mmx10.20mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
7565N272J103LE Features
a size/dimension of 0.900Lx0.402W 22.86mmx10.20mm