7565N181J103LE
Mfr.Part #
7565N181J103LE
Description
CAP CER 180PF 10KV C0G/NP0 RAD
Capacitance :
180pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.975 24.76mm
Lead Spacing :
0.780 19.80mm
Size / Dimension :
0.900Lx0.402W 22.86mmx10.20mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
10000V 10kV
Datasheets
7565N181J103LE
Knowles Precision 7565N181J103LE
180pF 10000V 10kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.900Lx0.402W 22.86mmx10.20mm -55°C~125°C High Voltage Through Hole Radial
7565N181J103LE Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.900Lx0.402W 22.86mmx10.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
7565N181J103LE Features
a size/dimension of 0.900Lx0.402W 22.86mmx10.20mm