74F823SC
Mfr.Part #
74F823SC
Manufacturer
onsemi
Package / Case
24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Description
IC FF D-TYPE SNGL 9BIT 24SOP
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Flip Flops
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Clock Frequency :
160MHz
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Qualification Status :
Not Qualified
Output Type :
Tri-State, Non-Inverted
Surface Mount :
yes
Trigger Type :
POSITIVE EDGE
Current - Output High, Low :
3mA 24mA
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
9.5ns @ 5V, 50pF
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Supply Voltage :
5V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Number of Ports :
2
Function :
Master Reset
Packaging :
Tube
Series :
74F
Height Seated (Max) :
2.65mm
JESD-30 Code :
R-PDSO-G24
Number of Elements :
1
Type :
D-Type
Number of Terminations :
24
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
MATTE TIN
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
WITH CLEAR AND CLOCK ENABLE
Output Polarity :
TRUE
Number of Bits per Element :
9
Terminal Position :
Dual
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Width :
7.5mm