746W-15/07
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
746W-15/07
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
PWR ENT RCPT IEC320-2-2J PNL QC
Stock
113
In Stock :
113
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Current Rating :
20A
Filter Type :
Unfiltered - Commercial
Packaging :
Bulk
Current :
20A
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 38.00mm x 29.50mm
Number of Positions :
3
Published :
2007
Lead Free :
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Current - IEC :
16A
Factory Lead Time :
20 Weeks
Accomodates a Fuse :
No
Mount :
Panel, Snap in
Panel Thickness :
0.059 1.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
125V
Termination :
Quick Connect - 0.189 (4.8mm)
Voltage - Rated :
125V
Voltage - UL :
125/250VAC
Voltage - IEC :
250VAC
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Connector Style :
IEC 320-2-2/J
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
746W
Approval Agency :
cUL, UL, VDE
Datasheets
746W-15/07
Qualtek Electronics Corp. 746W-15/07
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'