745W-10/02
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
745W-10/02
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C20 PNL SLDR
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Voltage - IEC :
250VAC
Approval Agency :
CCC, CSA, UL, VDE
Number of Positions :
3
Current :
20A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 33.00mm x 25.00mm
Panel Thickness :
0.039 1.00mm
Accomodates a Fuse :
No
Filter Type :
Unfiltered - Commercial
Termination :
Solder Eyelet
Series :
745W
Current - IEC :
16A
Connector Style :
IEC 320-C20
Gender :
Male
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
20 Weeks
Connector Type :
Receptacle, Male Blades
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Mount :
Panel, Snap in
Datasheets
745W-10/02
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'