73L-II020
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
73L-II020
Manufacturer
Grayhill, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
ANALOG INPUT MODULE
Manufacturer :
Grayhill, Inc.
Product Category :
I/O Relay Modules
Mount :
Snap in
Features :
Approvals :
CE, CSA, UL
Voltage - Input :
Turn On Time :
Voltage - Output :
RoHS :
Compliant
Approval Agency :
CE, CSA, UL
Color :
Gray
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Package / Case :
Module
Input Current :
20mA
Series :
73
Type :
Analog Input Module
Package :
Bulk
Style :
OpenLine®
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Output :
Min Operating Temperature :
-40°C
Turn Off Time :
Max Operating Temperature :
85°C
Product Status :
Obsolete
Datasheets
73L-II020
73L-II020 datasheet pdf and I/O Relay Modules product details from Grayhill Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"