72V293L7-5PFI8
Mfr.Part #
72V293L7-5PFI8
Package / Case
80-LQFP
Description
IC FIFO 65536X18 80QFP
FIFOs Memory
Data Rate :
133.3MHz
Current - Supply (Max) :
35mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
SYNCHRONOUS
3 (168 Hours)
Expansion Type :
Depth, Width
Series :
72V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
FWFT Support :
yes
Access Time :
5ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Memory Size :
1.125M 64K x 18 128K x 9
Voltage - Supply :
3.15V~3.45V