72V285L10PFG
Mfr.Part #
72V285L10PFG
Package / Case
64-LQFP
Description
IC FIFO SS 65536X18 10NS 64-TQFP
FIFOs Memory
Expansion Type :
Depth, Width
Series :
72V
Current - Supply (Max) :
60mA
Memory Size :
1.125M 64K x 18
Retransmit Capability :
yes
Packaging :
Tray
Voltage - Supply :
3V~3.6V
Data Rate :
100MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Part Number :
72V285
Access Time :
6.5ns
Programmable Flags Support :
yes
Supplier Device Package :
64-TQFP (14x14)
Operating Temperature :
0°C~70°C