72V211L10PFG8
Mfr.Part #
72V211L10PFG8
Package / Case
32-LQFP
Description
IC FIFO SYNC 512X9 10NS 32-TQFP
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Data Rate :
100MHz
FWFT Support :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Access Time :
6.5ns
Retransmit Capability :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
20mA
Operating Temperature :
0°C~70°C
Voltage - Supply :
3V~3.6V
Function :
SYNCHRONOUS
Programmable Flags Support :
yes
Bus Directional :
Uni-Directional
Expansion Type :
Depth, Width
Supplier Device Package :
32-TQFP (7x7)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Base Part Number :
72V211
Factory Lead Time :
13 Weeks
Memory Size :
4.5K 512 x 9
Series :
72V