72V03L15JG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
72V03L15JG
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
32-LCC (J-Lead)
Datasheet
Download
Description
IC ASYNCH 2048X9 15NS 32-PLCC
Manufacturer :
Product Category :
FIFOs Memory
Voltage - Supply :
3V~3.6V
Base Part Number :
72V03
Operating Temperature :
0°C~70°C
Data Rate :
40MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Function :
ASYNCHRONOUS
Expansion Type :
Depth, Width
Current - Supply (Max) :
60mA
Programmable Flags Support :
No
Bus Directional :
Uni-Directional
Access Time :
15ns
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
32-LCC (J-Lead)
Packaging :
Tube
Factory Lead Time :
14 Weeks
Retransmit Capability :
yes
Memory Size :
18K 2K x 9
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Series :
72V