72413L25SO
Mfr.Part #
72413L25SO
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC FIFO PAR W/FLAGS 32KB 20SOIC
Manufacturer :
Product Category :
FIFOs Memory
Retransmit Capability :
No
Bus Directional :
Uni-Directional
Base Part Number :
FWFT Support :
No
Access Time :
25ns
Supplier Device Package :
20-SOIC
Programmable Flags Support :
Function :
ASYNCHRONOUS
Series :
Current - Supply (Max) :
60mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Expansion Type :
Depth, Width
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Packaging :
Tube
Memory Size :
320 64 x 5
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Operating Temperature :
0°C~70°C
Data Rate :
25MHz
Datasheets
72413L25SO
Introducing FIFOs Memory Intersil (Renesas Electronics Corporation) 72413L25SO from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Base Part Number:72413, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:20-SOIC (0.295, 7.50mm Width), Operating Temperature:0°C~70°C, 72413L25SO pinout, 72413L25SO datasheet PDF, 72413L25SO amp .Beyond FIFOs Memory Intersil (Renesas Electronics Corporation) 72413L25SO ,we also offer CY7C433-40JC, SN74ACT7201LA35RJ, SN74ACT7201LA35NP, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.