72261LA10TF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
72261LA10TF
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
TQFP
Datasheet
Download
Description
IC FIFO 8192X18 LP 10NS 64QFP
Manufacturer :
Product Category :
FIFOs Memory
Bus Directional :
Unidirectional
Max Supply Voltage :
5.5V
Element Configuration :
Dual
Contact Plating :
Lead, Tin
Retransmit Capability :
yes
Number of Pins :
64
Word Size :
9b
Width :
10mm
Max Operating Temperature :
70°C
Lead Free :
Contains Lead
Density :
144 kb
Sync/Async :
SYNCHRONOUS
Frequency (Max) :
100MHz
Mount :
Surface Mount
Length :
10mm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Access Time :
8 ns
Max Supply Current :
75mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Operating Supply Voltage :
5V
Package / Case :
TQFP
Min Operating Temperature :
0°C
Nominal Supply Current :
75mA
Frequency :
100MHz
Min Supply Voltage :
4.5V
Thickness :
1.4mm