71V35761S166PFGI
Mfr.Part #
71V35761S166PFGI
Manufacturer
Renesas Electronics Corporation
Package / Case
100-LQFP
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Factory Lead Time :
10 Weeks
Memory Size :
4.5Mb 128K x 36
Memory Interface :
Parallel
Supplier Device Package :
100-TQFP (14x14)
Access Time :
3.5ns
Memory Type :
Volatile
Base Part Number :
IDT71V35761
Mounting Type :
Surface Mount
Memory Format :
SRAM
Packaging :
Tray
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Package / Case :
100-LQFP
Clock Frequency :
166MHz
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V