701W-30/50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
701W-30/50
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL SLDR
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Current :
15A
Current - IEC :
10A
Connector Style :
IEC 320-C14
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 27.20mm x 19.70mm
Packaging :
Bulk
Number of Positions :
3
Accomodates a Fuse :
No
Published :
Connector Type :
Receptacle, Male Blades
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Panel Thickness :
0.118 3.00mm
Mount :
Panel, Snap in
Filter Type :
Unfiltered - Commercial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
20 Weeks
Series :
701W
Termination :
Solder Eyelet
Voltage - IEC :
250VAC
Approval Agency :
CSA, UL, VDE
Datasheets
701W-30/50
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'