69830-030LF
Mfr.Part #
69830-030LF
Description
CONN DIP HDR IDC 30POS VERT
Depth :
7mm
Contact Resistance :
15mOhm
Length :
42.57mm
Wire Gauge (Min) :
26 AWG
Max Operating Temperature :
105°C
Mounting Type :
Through Hole
Max Voltage Rating (AC) :
1kV
Number of Contacts :
30
Number of Positions :
30
Lead Free :
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Wire Gauge (Max) :
28 AWG
Pitch :
2.54mm
Blue
Number of Positions Loaded :
All
Cable Pitch :
0.050 1.27mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Board-Side Pitch :
0.100 2.54mm
Row Spacing :
0.100 (2.54mm)