69307-038LF
Mfr.Part #
69307-038LF
Description
CONN RCPT HSG 38POS 2.00MM
Pitch :
0.079 2.00mm
Length :
38.4mm
Row Spacing :
0.079 (2.00mm)
Number of Positions :
38
Min Operating Temperature :
-40°C
Depth :
7.1mm
Width :
4.1mm
Max Operating Temperature :
105°C
Number of Contacts :
38
Datasheets
69307-038LF
Amphenol Communications Solutions 69307-038LF
2 Rows Receptacle Bulk Black 38 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp Minitek® MezzSelect™, Basics+ Nylon
69307-038LF Overview
69307-038LF Features
Minitek® MezzSelect™, Basics+ series
69307-038LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
69307-038LF Rectangular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • JST
    CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • JST
    CONN RCPT HSG 6POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM