681-18BLK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
681-18BLK
Manufacturer
E-Z-Hook
Description
TEST LEAD BANANA TO GATOR 18"
Stock
19
In Stock :
19
Manufacturer :
E-Z-Hook
Product Category :
Connector Type A :
PLUG
Current Rating :
4A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Factory Lead Time :
2 Weeks
Series :
681
Wire Gauge :
18 AWG
1st Connector :
Banana Plug, Single, Stackable
Configuration :
Banana to Alligator
Wire/Cable Gauge :
18 AWG
Contents :
1 Lead, Black
2nd Connector :
Alligator Clip, Insulated
Cable Length :
18.0 457.20mm