6560N822J602LE
Mfr.Part #
6560N822J602LE
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
Radial
Description
CAP CER 8200PF 6KV C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
8200pF
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.681 17.30mm
Lead Style :
Straight
Feature :
High Voltage
Size / Dimension :
0.800Lx0.402W 20.30mmx10.20mm
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Radial
Height Seated (Max) :
0.873 22.18mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
6560N822J602LE
Knowles Precision 6560N822J602LE
8200pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.800Lx0.402W 20.30mmx10.20mm -55°C~125°C High Voltage Through Hole Radial
6560N822J602LE Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.800Lx0.402W 20.30mmx10.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
6560N822J602LE Features
a size/dimension of 0.800Lx0.402W 20.30mmx10.20mm