6560N222J103LE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
6560N222J103LE
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 10KV C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Lead Style :
Straight
Capacitance :
2200pF
Mounting Type :
Through Hole
Lead Spacing :
0.681 17.30mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
Radial
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.873 22.18mm
Voltage - Rated :
10000V 10kV
RoHS Status :
RoHS Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.800Lx0.402W 20.30mmx10.20mm
Feature :
High Voltage
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
6560N222J103LE
Knowles Precision 6560N222J103LE
2200pF 10000V 10kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.800Lx0.402W 20.30mmx10.20mm -55°C~125°C High Voltage Through Hole Radial
6560N222J103LE Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.800Lx0.402W 20.30mmx10.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
6560N222J103LE Features
a size/dimension of 0.800Lx0.402W 20.30mmx10.20mm