5SGXEA4H2F35I3N
Mfr.Part #
5SGXEA4H2F35I3N
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA
Height Seated (Max) :
3.6mm
Number of Inputs :
552
Length :
35mm
Organization :
15850 CLBS
Number of LABs/CLBs :
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Terminal Pitch :
1mm
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Supply Voltage :
0.85V
Terminal Position :
BOTTOM
Base Part Number :
5SGXEA4
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of Logic Elements/Cells :
Number of I/O :
552
Packaging :
Tray
Terminal Form :
Ball
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Total RAM Bits :
Number of Outputs :
Width :
35mm