5SGXEA3H3F35I3LN
Mfr.Part #
5SGXEA3H3F35I3LN
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA
Length :
35mm
Number of Outputs :
432
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
RoHS Status :
RoHS Compliant
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Terminal Position :
BOTTOM
Series :
Stratix® V GX
Base Part Number :
5SGXEA3
Height Seated (Max) :
3.6mm
8 Weeks
Qualification Status :
Not Qualified
Total RAM Bits :
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Supply Voltage :
0.85V
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Number of I/O :
432
Organization :
12830 CLBS
Terminal Pitch :
1mm
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
35mm