5SGSMD5K3F40C4N
Mfr.Part #
5SGSMD5K3F40C4N
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Total RAM Bits :
Packaging :
Tray
ECCN Code :
3A001.A.7.A
Height Seated (Max) :
3.5mm
Width :
40mm
Length :
40mm
yes
Number of Inputs :
696
Terminal Form :
Ball
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Number of I/O :
696
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supply Voltage :
0.85V
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Mounting Type :
Surface Mount
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Number of Logic Elements/Cells :
Terminal Pitch :
1mm