5SGSMD5H2F35C1N
Mfr.Part #
5SGSMD5H2F35C1N
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA
Ball
Base Part Number :
5SGSMD5
Width :
35mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Qualification Status :
Not Qualified
Length :
35mm
Number of Outputs :
552
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power Supplies :
0.91.52.52.5/31.2/3V
Terminal Position :
BOTTOM
Total RAM Bits :
Supply Voltage :
0.9V
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Number of Logic Elements/Cells :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Packaging :
Tray
Terminal Pitch :
1mm
Organization :
17260 CLBS
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Height Seated (Max) :
3.6mm