5SGSMD4K2F40C2N
Mfr.Part #
5SGSMD4K2F40C2N
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Supply Voltage :
0.9V
Qualification Status :
Not Qualified
Number of LABs/CLBs :
Number of I/O :
696
Width :
40mm
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Packaging :
Tray
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Inputs :
696
Total RAM Bits :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Organization :
13584 CLBS
Length :
40mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Number of Outputs :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Logic Elements/Cells :
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Terminal Pitch :
1mm
Base Part Number :
5SGSMD4
Height Seated (Max) :
3.5mm