5SGSMD4K2F40C2LN
Mfr.Part #
5SGSMD4K2F40C2LN
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Terminal Pitch :
1mm
Terminal Position :
BOTTOM
Total RAM Bits :
Number of I/O :
696
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
HTS Code :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Number of Logic Elements/Cells :
Height Seated (Max) :
3.5mm
Length :
40mm
Organization :
13584 CLBS
Mounting Type :
Surface Mount
Number of LABs/CLBs :
Packaging :
Tray
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Supply Voltage :
0.85V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Base Part Number :
5SGSMD4
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Outputs :
696
Width :
40mm