5SGSMD4K2F40C2L
Mfr.Part #
5SGSMD4K2F40C2L
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Organization :
13584 CLBS
Base Part Number :
5SGSMD4
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
BOTTOM
Number of Outputs :
696
Number of LABs/CLBs :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Length :
40mm
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Number of I/O :
696
Total RAM Bits :
Packaging :
Tray
Width :
40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Supply Voltage :
0.85V
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
HTS Code :
Height Seated (Max) :
3.5mm
Terminal Pitch :
1mm