5SGSMD4H2F35I2LN
Mfr.Part #
5SGSMD4H2F35I2LN
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA
Length :
35mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Total RAM Bits :
Width :
35mm
Number of I/O :
432
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Logic Elements/Cells :
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
HTS Code :
Number of Inputs :
432
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Terminal Pitch :
1mm
Packaging :
Tray
Number of Outputs :
Organization :
13584 CLBS
Base Part Number :
5SGSMD4
Height Seated (Max) :
3.6mm
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Supply Voltage :
0.85V