5SGSMD3H3F35C2L
Mfr.Part #
5SGSMD3H3F35C2L
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA
Length :
35mm
Terminal Pitch :
1mm
Series :
Stratix® V GS
Base Part Number :
5SGSMD3
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Qualification Status :
Not Qualified
Number of I/O :
432
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Supply Voltage :
0.85V
Width :
35mm
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Packaging :
Tray
Number of Inputs :
432
Height Seated (Max) :
3.6mm