5SGSMD3H2F35C2LN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5SGSMD3H2F35C2LN
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Terminal Form :
Ball
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
0.85V
Number of Logic Elements/Cells :
Terminal Position :
BOTTOM
Length :
35mm
Terminal Pitch :
1mm
Series :
Stratix® V GS
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
HTS Code :
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of LABs/CLBs :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
3.6mm
Total RAM Bits :
Number of I/O :
432
Organization :
8900 CLBS
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Qualification Status :
Not Qualified
Surface Mount :
yes
Width :
35mm